منوی دسته بندی

کناف سقف کاذب

26a92fe7b836fb6114e1f0a2fa8bc5ea 1

کناف به پنل های گچی پیش ساخته گفته می شود که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کناف در واقع یک نام تجاری از این محصولات یعنی پانل گچی است که به دلیل کیفیت بالا و عرضه زیاد این محصول بیشتر با نام کناف شناخته شده است.برای اطلاع از قیمت کناف و یا خرید کناف با ما تماس بگیرید.

کناف در واقع نام خانواده و موسسه‌ای با فعالیت‌هایی در سطح بین‌المللی و ویژگی‌های ممتاز می‌باشد. این شرکت علاوه بر گستردگی و وسعت خود یک موسسه خانوادگی اصیل بوده که این موضوع عامل مهمی در رشد و پیشرفت چشمگیر آن است. از ویژگی‌های این شرکت سرعت در تصمیم گیری، ابداع و نوآوری در صنعت ساختمان، سرمایه‌گذاری‌های پیوسته و حمایت از ایده‌های نوین کارکنان آن است که آن را از سایرین متمایز ساخته است. این شرکت توسط کناف آلمان، در سال 2016 بنیانگذاری شد. مهام تجارت عرضه کننده بهترین نوع این محصول با قیمت مناسب به شما عزیزان می باشد. برای اطلاع از قیمت کناف و خرید این محصول با ما تماس بگیرید.

کناف چیست؟ 

نوعی پانل گچی با روکش کاغذی می باشد که برای ایجاد دیوار کاذب ، سقف کاذب و ایجاد دکور روی سقف و دیوار مورد استفاده قرار میگیرد.کناف در واقع نام یک برند تجاری در پنل های گچی می باشد. این پنل ها در ایران بنام کناف شناخته شده است.نام دیگر پنل های گچی کناف است.نام کناف در اصل نام تجاری سیستم ساخت و ساز خشک ( بدون استفاده از آب ) است.کناف در واقع همان گچ برگ است.

کارخانه ها و شرکت های تولید کننده ورق کناف از این تخته های گچی شکل برای مصارف ساختمانی به عنوان مواد اولیه اصلی استفاده می کنند و با تولید و ارائه آن ها به بازار کمک خواهند کرد تا طراحی داخلی ساختمان های شما به زیباترین شکل ممکن صورت گیرد.کناف جایگزینی مناسب برای رابیتس کاری می باشد و امروزه به عنوان جایگزینی مناسب برای سقف کاذب و همینطور دیوار کاذب شناخته می شود.

این روزها کناف در زمینه ساخت و ساز در ایران و جهان شناخته شده است و مخاطب های آن هر روز رو به افزایش است یکی از دلایل استقبال فراوان از این محصول حذف ملات و سرعت و کیفیت بالا با استفاده از این روش است. در ایران بیشتر برای سقف کاربردی است که آن را با نام سقف کناف می شناسیم، در صورتی که می توان از آن برای ساخت دیوار ها نیز استفاده کرد. یکی از دیگر کاربردهای کناف یا گچ برگ برای کار های دکوراتیو می باشد.

به دلیل اینکه جنس کناف بسیار بسیار سبک است در زمان زلزله ایمن تر خواهد بود و در صورتی که در برابر آتش مستقیم قرار بگیرند در حدود 3 ساعت از خود مقاومت نشان می دهند و از آنجایی که با کمک کناف بار مرده ساختمان کاهش پیدا می کند از هزینه های مربوط به سازه و فوندانسیون هم کاسته می شود. این محصول در برابر صوت، رطوبت و همچنین حرارت عایق هستند و به راحتی و با سرعت قابل نصب می باشند.

lighting dream magic dynamic light effect png picture 678b921889ece2f6fea80cef55d7de79

قیمت کناف

متخصصین دیوار و سقف کاذب معمولا تخمین هزینه کناف کاری را بعد از انجام بازدید از محل و تخمین میزان هزینه کارگری، هزینه ی مواد و میزان کار برای آماده سازی ارائه می دهند.به  گفته یکی از متخصصین بعد از انجام یک بازدید، بر اساس اینکه چند روز و ساعت طول می کشد تا آن کار را انجام دهد پیشنهاد هزینه کار را آماده می کند تا هزینه های خودش و کارگرانش را پوشش دهد. بعد از این قیمت پایه، او هزینه رفت و آمد و ایاب و ذهاب، مواد و «عوامل پیش بینی نشده» را به هزینه کلی به طور کلی اضافه می کند.
عوامل پیش بینی نشده در برآورد هزینه کناف کاری در هر پروژه با دیگری متفاوت است. برخی متخصصین تخمین هزینه کناف را بر اساس قیمت مشخصی بر هر مترمربع، و برخی دیگر بر اساس ترکیبی از میزان زمان مورد نیاز و حجم کار انجام می دهند.

عوامل موثر بر هزینه خرید و اجرای آن

هزینه کنافکاری به عوامل بسیاری بستگی دارد که در این مقاله به شرح آن می پردازیم. اما پیش از بحث پیرامون برآورد هزینه توضیحاتی از این محصول را می خوانید.
مانند سایر خدمات مربوط به ساختمان سازی متخصصین می توانند با در نظر گرفتن هزینه کنافکاری دیوارهای کاذب را در خانه ها، مجتمع ها، ساختمان های تجاری یا اداره ها به عنوان روشی برای به اتمام رساندن یک اتاق یا فضا بعد از بازسازی یا تغییر دکوراسیون نصب کنند؛ که بسته به حجم کار و کاربری، هزینه کناف کاری متفاوت است.
بناها و سایر مجریان، نصب این محصول و دیوار کاذب را برای به پایان رساندن پایه ها، به اتمام رساندن گاراژ و پارکینگ یا ایجاد فضای اضافه و تمام فضای داخلی برای ساخت و ساز جدید انجام می دهند. که این موارد نیز در برآورد هزینه کنافکاری در نظر گرفته می شود.
علاوه بر این، این متخصصین می توانند به رفع نم و رطوبت دیوارها و سقف ها، برطرف کردن سوراخ ها و شکاف ها و رفع ترک های دیوار و سقف و چکه کردن آب کمک کنند.

مزایای خرید این نوع از مصالح ساختمان (Knauf)

کناف سقف کاذب

توجه داشته باشید که استفاده از این محصول در فضاهای مختلف هم برای سقف و هم برای دیوار، مزیت های مهمی دارد که باعث می شود امروزه اکثر معماران در طراحی داخلی منازل از این نوع از محصولات استفاده کنند.
1. در شرایط کاملا” طبیعی و با تعداد نیروی کار معقول سرعت اجرای کنافها نسبت به سیستم سنتی تا 4 برابر بیشتر می باشد.
2. از آنجایی که سیستم Knauf بسیار سبک و قابل انعطاف می باشد در برابر زلزله از خود مقاومت نشان می دهد.
3. Knauf دارای اتصالات مناسبی می باشد و به همین خاطر از ایمنی مطلوبی برخوردار باشد. در واقع دیوار ها و همچنین سقف های کاذب Knauf از طریق پیچ و مهره و بر اساس ضوابط مدونی نصب می شود که این مسله ایمنی آن را افزایش می دهد.


4. قابلیت مهم کناف رنگ پذیری بسیار بالای آنها است، اما توجه داشته باشید که این قابلیت زمانی امکان پذیر است که ابتدا روی آنها را بتونه کرده و بعد رنگ آمیزی انجام شود.
5. این محصول در برابر آتش سوزی و همچنین رطوبت مقاومت بالایی دارد.
6. برای فضاهایی که نیاز به بازسازی دارند می توان از این محصول استفاده نمود، زیرا محیط های قدیمی را تبدیل به فضاهای جدید با کاربری های متفاوت می کند.
7. در سیستم Knauf به خاطر اینکه به صورت خشک به هم متصل شده اند و از ملات استفاده نمی شود به راحتی می توان به  تاسیسات ساختمانی دسترسی داشته  و آنها را ترمیم نمود.
8. جدا از زیبایی چشمگیری که سقف یا دیوارهای کاذب کناف دارند، باید توجه داشته باشید که طراحی Knauf را باید با توجه به شرایط فیزیکی محیط انجام دهید و بعد از پایان طراحی باید کار نصب و راه اندازی را افرادی انجام دهند که در این زمینه مهارت داشته باشند، تا بتوانید نتیجه مطلوبی را دریافت کنید.

کناف مقرون به صرفه است یا گچ

finance chart working drawing 357a17a4498c7c8724e9149297c99ce5

سبکی که شما می خواهید کار کنید در جواب این سوال خیلی موثر است اما در 90 درصد مواقع knauf بسیار از گچ مقرون بصرفه تر میبشاد،زیرا شما در گچ کاری هزینه های مانند میلگرد ، رابیتس کاری ، جوشکاری گچ کاری و ابزار و… دارید که به طور حتم هزینه های نهایی شما را بیشتر از Knauf خواهد کرد (هم در کارهای فلت هم دکوراتیو) ضمن آنکه حمل این محصول بسیار راحت تر بوه (به علت سبکتر بودن) و هزینه کارگر کمتری میبرد اما کنافهای بسیار دکوراتیو هم با توجه به اینکه نصابی حرفه ای تر و خبره تر می طلبد می تواند به مراتب از گچ گرانتر شود که درکل پیشنهاد میکنیم اول طرح کار خود را مشخص کرده و بعد از آن تصمیم بگیرید که البته ما در 95درصد موارد کناف را پیشنهاد میکنیم (بدلیل مزایای بسیار زیاد آن)

دلایل استفاده از کناف در طراحی دکوراسیون

1. به این دلیل که در برخی از ساختمان ها تاسیسات ساختمانی را رو کار میسازند، به همین دلیل بسیاری از آن برای پوشاندن تاسیسات استفاده میکنند.
2. همچنین میتوان برای پوشاندن سیتم های برق و… از آن استفاده کرد.
3. استفاده از نورپردازی و کار گذاشتن باکس های نور مخفی و مواردی مانند هالوژن و…

با مطالب زیر هم آشنا شوید:

سازه کناف ، پیچ پانل و میخ چاشنی 

انواع کاربردهای Knauf در ساختمان

anyrgb.com 8 2

در مقاله خصوصیات گچ برگ به تفصیل در مورد کاربرد کناف صحبت کردیم در اینجا خلاصه ای کوچک از کاربردهای Knauf را متذکر خواهیم شد.

 دیوارهای جدا کننده

از دیوارهای جداکننده Knauf برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شود و از آنجایی که دیوارهای جدا کننده کناف غیر باربر هستند، وزن زیادی را تحمل نمی کنند.


دیوارهای پوششی

از دیوارهای پوششی Knauf به منظور های زیر در ساختمان استفاده می شود:

 • بازسازی سریع و کارآمد دیوارهای بنایی قدیمی
 • پوشش دیوارهای بنایی جدید (نازک کاری)
 • بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان ها


سقف های کاذب

سقف های کاذب در دو نوع “سقف های کاذب یکپارچه” و “سقف های کاذب مشبک” ساخته و در بازار ارائه می شوند.

5bc00de07cc6e c89053b59ff7faad809aaace26c9e86f


مزایای سازه ای استفاده از دیوارهای کاذب یا جداکننده

کناف برای استفاده از دیوارهای کاذب مزایای زیادی دارد .در ایجا تعدادی از این مزایا را برای شما نام میبریم:

 •  دیوارهای کاذب در مقایسه با دیگر دیوار هایی که با مواد و مصالح نظیر آجر و بتن ساخته می شوند حدودا پانزده درصد سبک تر است، بنابر این بر روی بار مرده ساختمان تاثیر گذار هستند و باعث می شود ساختمان سبک تر باشد که در نتیجه مقاوت ساختمان در برابر زلزله بیشتر می شود و در صورت تخریب ساختمان، به علت سبکی سیستم کناف، خطر جانی برای ساکنان به مقدار قابل ملاحظه ای کمتر خواهد بود.
 •  علاوه بر سبکی این محصولات، نحوه اتصال انعطاف پذیر پانل ها به پروفیل ها هم به گونه ای است که باعث کاهش نیروی زلزله می شود . بدین صورت که استادها در داخل رانرها جای بازی دارند و به هم پیچ یا پرچ نمی شوند، ولی پانل ها به هر دوی آن ها پیچ می شوند و سازه ای یکپارچه را به شما تحویل می دهد.
 •  سبکی مصالح کنافها باعث حمل آسان آن توسط کارگران و در نتیجه افزایش سرعت اجرای پروژه می شود. در مسافت های حمل طولانی به علت دارا بودن بسته بندی مناسب آسیبی به مصالح وارد نمی شود. کم حجم بودن این مصالح نسبت به مصالح سنتی نیز سبب کاهش هزینه های حمل می شود.

مزایای دیگر استفاده از این محصول

 • مزیت دیگر این سیستم دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است. در صورت ترکیدن لوله های تاسیسات به راحتی می توان قسمت آسیب دیده را تشخیص داده و تعمیر کرد. در صورت آسیب دیدن دیوارهای کناف در اثر ضربه نیز، قسمت آسیب دیده به راحتی تعویض و تعمیر می شود. این دو ویژگی موجب افزایش عمر مفید ساختمان می شوند.
 •  در صورت نیاز به تغییر کاربری، با استفاده از این سیستم به راحتی می توان این کار انجام داد. در بازسازی ساختمان های قدیمی نیز می توان از این محصول بهره گرفت. در مناطقی که نیاز به ساخت و ساز سریع باشد مانند مناطق زلزله زده، سیستم کنافها دارای اولویت می باشد.

پروفیل کناف

پروفیل کناف از مقاطع فلزی و صفحات روکشدار گچی یا صفحات سیمانی و عایق های صوتی و حرارتی ساخته می شود که با هم ادغام و ترکیب می شوند. این عایق ها تأثیر زیادی بر روی این پروفیل دارد که متناسب با نوع کاربردی دیوار، انتخاب و طراحی می گردد.لیه پروفیل های گچ برگ یا همان کناف از ورق گالوانیزه با ضخامت 0.6 و 0.5 میلیمتر و با روش رول فررمینگ ساخته شده است. این پروفیل ها بر حسب شکل ظاهری و مقطع آنها نام گذاری شده اند.سازه های پروفیل کناف از ورقه های فولادی گالوانیزه ساخته شده اند. این چنین سازه هایی به وسیله تکنولوژی نورد سرد با دستگاه رول فرمینگ ساخته می شود.

شرکت پارس پروفیل کیان بزرگ ترین تولید کننده سازه زیرسازی کناف در ایران میباشد

Parsprofilekian وب‌سایت

‫25 نظر

 • […] توسط نصاب ها بر روی سقف صفحات گچی تحت عنوان گچ برگ یا کناف بر روی آن قرار […]

 • Pamelat گفت:

  Your site’s position in the search results https://ztd.bardou.online/adm

 • Mirandat گفت:

  How to contact the administrator on this issue http://fertus.shop/info/

 • Sandyt گفت:

  We offer cooperation on SEO optimization http://fertus.shop/info/

 • Joant گفت:

  Your site’s position in the search results http://fertus.shop/info/

 • Junet گفت:

  Can provide a link mass to your website http://fertus.shop/info/

 • Sherryt گفت:

  Your site’s position in the search results http://fertus.shop/info/

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *