منوی دسته بندی

کناف

efb329e23a19a3c0bc331a4cbb5d07fa

کناف سقف چیست؟سقف کناف نوعی سقف کاذب است. کناف سقف را می‌توان به دو روش ثابت و متحرک اجرا کرد و برای اتصال آن‌ها نیز از اتصالات گچی یا غیر گچی استفاده می‌شود. راحت بودن کناف کاری سقف و سرعت اجرای آن باعث شده است که کناف سقف به یکی از محبوب‌ترین انواع سقف‌های کاذب تبدیل شود.

ضخامت های مختلف صفحات کناف یا گچ برگ

صفحه های کناف یا گچ برگ با ضخامت های مختلفی توسط کمپانی ها تولید میشود که هر نوع را باید در جای مناسب استفاده کرد. اگر به اشتباه هر کدام از این متریال ها در جای نا مناسب استفاده شوند ممکن است آسیب های جبران نا پذیری بر جای بگذارد. در ادامه به بررسی ضخامت های مختلف صفحات کناف می پردازیم.

1-ضخامت 6/5 میلی متری صفحه کناف

این نوع بیشتر برای اجرای طرح های روی کار استفاده میشود که دارای پیچ و خم بسیار هستند، به علت ضخامت کم این صفحات تحمل وزن بالا را ندارند و نباید از این صفحات برای کناف سقف و یا کناف دیوار استفاده کرد.

2-ضخامت 9/5 میلی متری صفحه کناف

صفحات این صفحات حدود 10 میلی متر است. اما باز هم به علت ضخامت کم نمی توان از این صفحات به عنوان سقف کناف اصلی و یا دیوار کناف استفاده کرد. اما برای اجرا طرح های روی کار این صفحات می تواند انتخاب مناسبی باشد.

3-ضخامت 12/5 میلی متری صفحه کناف

بیشترین محصول تولیدی کارخانه های تولید صفحات کناف تولید محصول با ضخامت 12 میلی متر است. این ضخامت بیشترین استفاده را در اجرای کناف سقف و کناف دیوار دارد. ضخامت این محصول به گونه ای است که به وزن کلی ساختمان اضافه نمیکند و همچنین می توان به عنوان سقف کناف و دیوار کناف استفاده شود.

4-ضخامت 15-18 میلی متری و یا بالاتر صفحه کناف

این صفحات ضخامت زیادی دارند و در بنا های خاص که به مقاومت بیشتر نیاز است بنا بر صلاح دید مهندس ناظر از این صفحات استفاده میشود. همانطور که گفته شد این صفحات به دلیل ضخامت بالا مقاومت خوبی دارند.

efb329e23a19a3c0bc331a4cbb5d07fa
Parsprofilekian وب‌سایت

‫6 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *